Електронне листування в межах договору

Розвиток технологій дає суб’єктам господарської діяльності все більше можливостей приймати участь в переговорах та\або обмінюватися листами в режимі онлайн. Направити електронного листа контрагенту по договору – це швидко і зручно. Натомість, поштова кореспонденція потребує витрачання часу та грошових коштів.

Вже стало розповсюдженою практикою при укладенні договору вказувати у договорах офіційні електронні адреси сторін. В подальшому, під час виконання договору, сторони пересилають онлайн одна іншій заявки, накладні, акти прийому-передачі виконаних робіт, проекти змін до договору тощо. Дуже часто підприємці вважають що такі електронні листи є доказами виконання своїх зобов’язань за договором. Але, не завжди це так.

Судова практика

28 грудня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, розглядаючи справу №  922/788/19, сформував наступні правові висновки:

Таким чином, будь-який лист та/або інший документ, що пересилається електронною поштою в межах виконання укладеного сторонами договору, перед відправкою повинен бути підписаний уповноваженою особою у спосіб накладання електронного цифрового підпису (ЕЦП).

У разі виникнення спору та розгляду такого спору у суді тільки належним чином оформлений електронний документ буде вважатися допустимим доказом.

*Інформація є актуальною на дату публікації

**Ця публікація не є консультацією

За юридичною консультацією щодо укладення господарських договорів звертайтеся за телефоном: +38 (095) 546 07 05