Кейс «Договори для бізнес-моделі електронної комерції»

Договори для електронної комерціїСпеціалістами Lawyer-expert успішно виконано черговий проект

Спеціалістами Lawyer-expert успішно виконано черговий проект з оформлення договірних відносин для бізнес-моделі в сфері електронної комерції. На обговорення з клієнтом елементів бізнес-моделі, розробку і узгодження істотних умов проектів договорів витрачено два місяці. В результаті підготовлено вісім різновидів договорів,  угода з користувачами сайту, пакет документів по роботі з комерційною таємницею, запущена процедура реєстрації знака для товарів, робіт, послуг.

Сайт, основною метою якого є залучення покупців для укладання товарних угод, переданий в управління від власника реальному адміністратору. Політику конфіденційності для сайту розроблено з огляду на збір персональних даних, в тому числі і в автоматичному режимі (технології cookies, web beacon).

Врегульовані договірні відносини товарної і складської логістики, комерційного посередництва, роботи call-центру, кур’єрської служби.

Фактично, створені умови, коли всі учасники бізнес-моделі, в тому числі і наймані співробітники, можуть пояснити які функції або операції вони виконують і на підставі яких документів. Таким чином, істотно знижений ризик безпідставних «наїздів» контролюючих та / або правоохоронних органів.

На жаль, в Україні зараз спостерігається картина, коли понад 50% інтернет-магазинів працюють при відсутності договірних відносин всередині бізнес-моделі. Мало хто з підприємців враховує тонкощі виставлення оферти та отримання акцепту в сфері електронної комерції. На багатьох сайтах, де впроваджені особисті кабінети відвідувачів, відсутні призначені для користувача угоди. Як показує практика, таке ставлення до правової сторони бізнесу, призводить до штрафів, спорах, а найголовніше, до втрати часу на врегулювання ситуацій, яких можна було уникнути.