Кінцевий бенефіціарний власник. Чи будуть штрафи?

Що змінилось з 22.01.2021 року?

Порядок здійснення Міністерством юстиції контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень доповнено пунктом 5-1 (почав діяти з 22.01.2021 року), який регламентує порядок дій Мін’юсту у разі виявлення під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації фактів неподання юридичною особою державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Мін’юст рекомендованим листом інформує про факт порушення керівника відповідної юридичної особи, з вимогою щодо необхідності звернення такої особи у місячний строк до  для складення відповідно до законодавства протоколу про адміністративне правопорушення.

Чи є підстави для штрафів?

Кінцевий беніфіціарний власник є у більшості організаційно-правових форм юридичних осіб.

Інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має подаватися державному реєстратору тільки разом з формою структури власності, яку, станом на 22.01.2021 ще не затвердили.

Таким чином, до моменту затвердження форми структури власності відсутній склад адміністративного правопорушення і, відповідно, відсутні правові підстави для притягнення до адміністративної відповідальності і застосування штрафів.