Передача копії відеозапису на «прохання» слідчого
Копія відеозапису як доказ

Ця інформація буде цікавою для тих осіб, які використовують камери спостереження за прибудинковою територією та іншою прилеглою територією.

Інколи трапляються випадки, коли під час досудового розслідування слідчий, в порядку ст. 93 КПК України, просить надати записи з камер відеоспостереження з метою дослідження (встановлення) тих чи інших обставин у кримінальному провадженні.

Особа, до якої звертається слідчий, як правило, надає копії відеозаписів.  Але, приймаючи рішення допустити будь-яких осіб до перегляду відеозапису, чи про передачу копій відеозапису слідчому, важливо порадитись з адвокатом.

Наведемо декілька аргументів необхідності отримати юридичну консультацію юриста.

Наприкінці 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду підтвердив висновок суду першої та апеляційної інстанцій, згідно якого копія відеозапису без встановлення оригіналу відеозапису, записуючого пристрою і їх місцезнаходження є недопустимим доказом.

Враховуючи такий висновок суду, слід бути готовими до того, що передача на прохання слідчого копії відеозапису в подальшому може стати підставою для вилучення за ухвалою слідчого судді записуючого пристрою.

В зв’язку із чим, бажано завчасно проаналізувати що зберігається на вашому записуючому пристрої щоб уникнути ситуації коли разом з записуючим пристроєм вилучать конфіденційну інформацію чи документи.

*Інформація є актуальною на дату публікації

**Ця публікація не є консультацією