Ця інформація буде цікавою для тих осіб, які використовують камери спостереження за прибудинковою територією та іншою прилеглою територією.
Інколи трапляються випадки, коли під час досудового розслідування слідчий, в порядку ст. 93 КПК України, просить надати записи з камер відеоспостереження з метою дослідження (встановлення) тих чи інших обставин у кримінальному провадженні.
Особа, до якої звертається слідчий, як правило, надає копії відеозаписів. Але, приймаючи рішення допустити будь-яких осіб до перегляду відеозапису, чи про передачу копій відеозапису слідчому, важливо порадитись з адвокатом.
Наведемо декілька аргументів необхідності отримати юридичну консультацію юриста.
Наприкінці 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду підтвердив висновок суду першої та апеляційної інстанцій, згідно якого копія відеозапису без встановлення оригіналу відеозапису, записуючого пристрою і їх місцезнаходження є недопустимим доказом.
Враховуючи такий висновок суду, слід бути готовими до того, що передача на прохання слідчого копії відеозапису в подальшому може стати підставою для вилучення за ухвалою слідчого судді записуючого пристрою.
В зв’язку із чим, бажано завчасно проаналізувати що зберігається на вашому записуючому пристрої щоб уникнути ситуації коли разом з записуючим пристроєм вилучать конфіденційну інформацію чи документи.
…
*Інформація є актуальною на дату публікації
**Ця публікація не є консультацією