Поновлення договорів оренди землі. Новий порядок.
Поновлення договорів оренди

16 липня 2020 року, почали діяти нововведення, пов’язанні з порядком поновлення договору оренди землі, які запроваджені Законом щодо протидії рейдерству, прийнятим у грудні 2019 року.

Сам закон щодо протидії рейдерству (№ 340-ІХ від 05 грудня 2019 року) почав діяти з 16 січня 2020 року, а от положення щодо поновлення договорів оренди почали діяти з 16 липня 2020 року.

Які ж зміни внесено?

Закон України «Про оренду землі» доповнено окремою статтею 32-2 «Поновлення договорів оренди землі», яка вказує, що поновлення договорів оренди землі здійснюється у порядку передбаченому Земельним кодексом України.

При цьому, Земельний кодекс України доповнено статтею 126-1, яка має назву: «Поновлення договору оренди землі, договору про встановлення земельного сервітуту, договорів про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови».

Відтепер, обов’язковою підставою для поновлення договору оренди землі є наявність у такому договорі умови про те, що після закінчення строку дії договору він поновлюється на такий самий строк і на таких самих умовах.

Відомості про «автоматичне» поновлення договору оренди землі вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно при реєстрації права оренди.

Таким чином, якщо договір містить умову про його поновлення після закінчення строку, на який його укладено, цей договір поновлюється на такий самий строк і на таких самих умовах автоматично, без вчинення сторонами договору будь-якого письмового правочину.

Від автоматичного поновлення договору будь-яка сторона договору може відмовитись. Для цього, не пізніш як за місяць до дати закінчення дії такого договору, сторона договору має подати заяву про виключення з Державного реєстру відомостей про поновлення договору.

Якщо така заява не подавалась реєстрація речового права оренди продовжується на той самий строк.

Існує ще декілька моментів, на які слід звернути увагу:

Новий порядок поновлення договорів оренди землі.

*Інформація є актуальною на дату публікації

**Ця публікація не є консультацією

За юридичною консультацією щодо поновлення договорів оренди землі звертайтеся за телефоном: +38 (095) 546 07 05