Представництво в суді

Позовна заяваПозовна заява до суду – подавати самостійно чи ні?

Кожен має право захистити свої права і інтереси в суді. Але звернення до суду – це певна послідовність дій, яка вимагає, витрат часу і фінансів. Не варто очікувати швидкого результату справи, особливо в даний час, коли суди не доукомплектовані суддями. У такій обстановці кожен суддя цінує свій час і бажає бачити позовну заяву, в якій чітко викладено факти та вказані належні і допустимі докази. Зайве «емоційний» позов, в якому відсутня попередньо сформована доказова база, перетвориться в інструмент затягування справи, і може вплинути на прийняття рішення не на вашу користь. Тому, приймати рішення про підготовку та подання позову до суду слід відповівши для себе на ряд важливих питань:

Наші адвокати нададуть вам всі необхідні консультації щодо порядку звернення до суду, допоможуть скласти проекти процесуальних документів, представлять ваші інтереси в суді.

Нам довіряють і ми цим пишаємося!

Для отримання консультацій телефонуйте за номером:    +38 (095) 546 07 05

Способи досудового врегулювання спору

Основний спосіб врегулювання будь-якого спору – це переговори. Вирішення суперечки в переговорному процесі найшвидший і бюджетний спосіб не допустити судового розгляду. Іноді варто залучити посередника – медіатора, адвоката, який роз’яснить сторонам що беруть участь в переговорах наслідки тих чи інших рішень і дій. Розуміння ситуації в цілому призведе до нових можливих варіантів вирішення спору.

Якщо ви не згодні з рішеннями органів влади, їх рішення, дії або бездіяльність, як правило, можна оскаржити в адміністративному порядку до вищестоящого органу. Існують і незалежні організації, які можуть належним чином відреагувати на вашу скаргу і врегулювати спірну ситуацію. Так, в досудовому порядку, ви можете звернутися зі скаргою до Бізнес-омбудсмена України, який розглядає скарги на порушення законодавства з боку органів державної влади.

Завжди використовуйте шанс врегулювати суперечку в досудовому порядку з метою позбутися від необхідності подавати позовну заяву до суду. Але якщо судовий розгляд неминучий обов’язково добре підготуйтеся до нього.

Допомога адвоката в складанні позовної заяви

Підготовка позовної заяви – це, як правило, творчий процес. Добре підготовлена позовна заява допоможе вдало виступити в суді і донести свою правову позицію судді і всім учасникам судового процесу. Але підготовка позовної заяви до суду це не тільки написання тексту. Ви повинні визначити коло осіб – майбутніх учасників судового процесу та визначити їх роль в судовому процесі, виходячи з вимог процесуального законодавства. Краще цю частину роботи доручити адвокату, який практикує у відповідній галузі права. У цьому випадку, ви зможете заощадити значну кількість часу, який витратите в своїх інтересах, при цьому ніхто не заборонить вам контролювати процес підготовки позовної заяви, висловлювати свої доводи і зауваження.

Самостійний виступ в суді

Якщо ви не виступаєте в ролі свідка або не даєте свідчення на вимогу суду постарайтеся покласти обов’язок відстояти ваші права і інтереси адвокату. Процесуальні закони мають властивість часто змінюватися, також часто змінюється судова практика. Практикуючий адвокат завжди контролює такі зміни і знає в який момент яку тактику застосувати. Адвокат знає на який нормативний документ послатися, як відповісти на поставлене запитання, коли заявити клопотання про відкладення судового процесу. Представництво в суді – це важливий процес і не варто його недооцінювати.

Наші адвокати нададуть вам всі необхідні консультації щодо порядку звернення до суду, допоможуть скласти проекти процесуальних документів, представлять ваші інтереси в суді.

Нам довіряють і ми цим пишаємося!

Для отримання консультацій телефонуйте за номером:    +38 (095) 546 07 05

Але якщо ви все-таки прийняли рішення про самостійну участь у судовому процесі, рекомендуємо спочатку ознайомитися з деякими методичними рекомендаціями USAID Проект справедливе правосуддя. Ось посилання на їх базу інформаційно-освітніх матеріалів:

http://www.fair.org.ua/index.php/index/library/6