+38 (050) 885 31 99
+38 (067) 146 01 99

Про податок на нерухоме майно

податок на майноА ви вже подякували депутатам за те, що вони звільнили нас з вами від відповідальності, яку б повинен був нести податковий орган?

 

Чи є законним податкове повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, виписане податковим органом фізичній особі з порушенням встановленого законом строку? Депутати вважають що так, але в «цікавій формі».

 

Законом України від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII пункт 266.10 статті 266 Податкового кодексу України “Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки” доповнено підпунктами 266.10.2 і 266.10.3 такого змісту:

“266.10.2. У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 цієї статті, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

266.10.3. Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу”.

 

Таким чином, законодавець фактично вказав на те, що порушення податковим органом встановлених законом строків при прийнятті податкового повідомлення-рішення не є підставою для несплати нарахованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.