Главная›Блог›Реєстрація ТОВ, ФОП. Нові форми заяв!
Міністерством юстиції України затверджено нові форми заяв, які подаються державному реєстратору з метою внесення відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців до відповідного реєстру.
Нові форми заяв почнуть діяти з 1 червня 2020 року.
Усього передбачено 9 форм заяв, а саме:
Заява щодо державної реєстрації фізичної особи – підприємця
Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)
Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – органу влади
Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування
Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи
Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника
Заява щодо державної реєстрації громадського формування без статусу юридичної особи
Заява щодо державної реєстрації символіки громадського формування
Заява щодо державної реєстрації всеукраїнського статусу громадського об’єднання
Заяви сформовані таким чином, що будуть подаватися як з метою включення відомостей до реєстру так і у разі зміни відомостей.
Є деякі особливості заповнення та подання заяв:
заява заповнюється друкованими літерами;
якщо певна сторінка заяви не заповнюється через відсутність відомостей, що містяться на ній, така сторінка не підписується заявником і не подається;
друк заяви може здійснюватися з обох сторін аркуша;
при обранні певних полів у заяві проставляється знак «V» або інший подібний знак, що свідчитиме про обрання певного поля;
відомості про кінцевого бенефіціарного власника засновника юридичної особи заповнюються та в подальшому оновлюються виключно у разі наявності серед засновників/учасників юридичної особи іншої юридичної особи;
відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чи засновника юридичної особи під час державної реєстрації змін чи реорганізації юридичної особи заповнюються виключно у разі, коли такі відомості потребують оновлення у зв’язку з певними змінами відомостей про таких кінцевих бенефіціарних власників;
заповнення у заяві більше відомостей, ніж необхідно, не заборонено та не є підставою для зупинення розгляду документів.
Деякий час, до закінчення доопрацювання програмних засобів реєстру, до реєстру не будуть вноситись відомості про номери телефонів та адреси електронної пошти.
А от чи будуть такі відомості вноситись реєстратором після доопрацювання програмних засобів, без подання окремої заяви, – це питання!
Крім того, з 1 червня 2020 року, такі функції як вибір спрощеної системи оподаткування та добровільна реєстрація платником ПДВ, при реєстрації юридичної особи чи підприємця, також не будуть доступні.
Про початок таких реєстраційних дій Мін’юст повідомить окремо.
Посилання на зразки заповнення заяв та на форми заяв для завантаження ви знайдете у описі під нашим відео на каналі Youtube: lawyer-expert.