+38 (050) 885 31 99
+38 (067) 146 01 99

Зміни в деклараціях платників єдиного податку

О новых декларацияхДля платників єдиного податку змінили ставки податку у формах декларацій

Згідно Наказу Мінфіну №369 від 17.03.2017 р. змінено форму декларацій платників єдиного податку. 5 травня 2017 року Наказ набрав чинності.

 

Нарешті у формах звітів ставки податку 2% і 4% замінили на 3% і 5% відповідно.

Можливо це невеликий подарунок платникам податків перед черговими реформами спрощеної системи оподаткування?

Із Меморандуму з МВФ:

«Заходи щодо надходжень

  1. Подальша податкова реформа має на меті підвищення ефективності та справедливості податкової системи. Ми будемо утримуватися від будь-яких істотних урізань податків та не будемо пропонувати нових звільнень від оподаткування та схем амністування. Ми значно посилимо вимоги до режиму спрощеного оподаткування, який створює суттєву прогалину в нашій системі оподаткування, з 1 січня 2018 року. Ми будемо також утримуватися від запровадження пільгового оподаткування – за винятком місцевих податків на майно – для компаній, які працюють в індустріальних зонах. Для того, щоб ми ефективно проводили гармонізацію обліку та платежів єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб, ми представимо до Верховної Ради проекти законів для прийняття до кінця квітня 2017 р. Ми легалізуємо видобуток бурштину та азартні ігри, що сприятиме додатковим надходженням до бюджету, не пізніше ніж у 2018 році.»

 (Київ, 2 березня 2017 ).

Але повернемося до теми:

При звітуванні за ІІ квартал податківці можуть вимагати подання нової форми, хоча стара форма ще буде діяти. Тому краще оновити форми звітності щоб не витрачати час і не доводити податківцям право на звіт по старій декларації.

У разі, якщо у Вас виникли питання стосовно порядку подання звітності рекомендую звернутися за консультацією до податкового адвоката або юриста.