Судове засідання онлайн

08 квітня 2020 року Державна судова адміністрація України видала наказ №169 «Про затвердження Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду».

Наказ видано на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

Основні положення

Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку за участі сторін поза межами приміщення суду стосується судових засідань в адміністративному, цивільному та господарському процесах.

Для проведення судового засідання поза межами приміщення суду в режимі відеоконференції у суду повинні бути відповідні технічні можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).

Рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції, за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, приймає Головуючий суддя. Про наявність технічної можливості суд зазначає у відповідній ухвалі. Крім того, інформація розміщується на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідальною особою за здійснення організаційних заходів, пов’язаних із функціонуванням системи відеоконференції у суді, визначено керівника апарату відповідного суду.

Будь-які ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції, у тому числі у разі переривання зв’язку, несе учасник справи, який подав заяву про проведення такої відеоконференції.

Відеоконференцією є телекомунікаційна технологія інтерактивної взаємодії двох або більше віддалених учасників судового провадження з можливістю обміну аудіо- та відеоінформацією у реальному масштабі часу.

Системою відеоконференцзв’язку (далі – Система) є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon», що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв’язку.

Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду потрібно зареєструватися на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: www.court.gov.ua у відповідній Системі та перевірити свій технічний засіб зв’язку на відповідність технічним вимогам:

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ для доступу до Системи

  Мінімальні вимоги, Enhanced-Definition (ED) Оптимальні вимоги, Full High-Definition (Full HD)
Операційна система Microsoft Windows XP або Win7, MacOS X 10.7.5+, Ubuntu 12.04+, Debian 7.2.0+ Microsoft Windows 7/8/8.1/10, MacOS X 10.7.5+, Ubuntu 12.04+, Debian 7.2.0+
Процесор мобільні Intel Core i3, i5 Arrandale (від 2.1 GHz)
Intel Celeron Dual-Core, Intel Pentium Dual-Core, Intel Core 2 Duo (від 2.2 GHz)
AMD Athlon 64 X2 (від 2.4 GHz)
Intel Core i5 Sandy Bridge, Ivy Bridge (від 3.3 GHz)
Intel Core i7 Sandy Bridge, Ivy Bridge (від 3.0 GHz)
Intel CPU 2.2 GHz + HD Graphics 2000 і вище AMD FX (від  4.0 GHz)
Оперативна пам’ять 1 GB 4 GB
Відеокарта сумісність з DirectX 9c, 256 MB сумісність з DirectX 10.0, 512MB (мін. NVidia 8600 GS, Radeon HD 2600 XT, Intel GMA X4500HD)
Мережа від 512 кБіт/с в обох напрямках від 2048 кБіт/с в обох напрямках
Камера Logitech WebCam C270, Logitech HD Pro Webcam C910, Microsoft LifeCam Cinema, Microsoft LifeCam HD-5000, Canyon WCAM 820 або еквівалент Logitech С920, CleverMic, Video Conference HD PTZ Camera або Samcen Video Conference HD PTZ Camera S680HD та карти відео захоплення (AverTV Capture HD або AverMedia Game Broadcaster HD) або еквівалент  
Додаткові пристрої гарнітура, колонки гарнітура, колонки

Як подати заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду?

Яка форма заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду?

Встановлено наступну форму заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції:

Форма заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

Як прийняти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду?

Учаснику, який має намір взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, потрібно:

*Інформація є актуальною на дату публікації

**Ця публікація не є консультацією