Цифрові сліди – виявлення і фіксація

Цифрові слідиЦифрові сліди як доказ несанкціонованого доступу до цифрових даних

В даний час ми спостерігаємо стрімке зростання цифрових технологій. Сьогодні вже складно знайти компанію, яка не використовує в своїх бізнес-процесах системні програми, хмарні сховища, електронні бази даних. Документи, списки клієнтів, технічна документація та інша комерційна інформація, як правило, зберігаються в електронному вигляді і є власністю компанії. Але робота з електронними базами даних вимагає надання доступу до них певному колу осіб. І не виключено, що особа яка має доступ до електронних баз підприємства може їх викрасти з метою використання в своїх корисливих цілях. Але, в більшості випадків, особа, яка вчинила такі несанкціоновані дії, залишає так звані цифрові сліди.

Які цифрові сліди можуть бути?

До виявлення і фіксації цифрових слідів необхідно залучати відповідного експерта. Про несанкціоновані дії можуть свідчити:

Всі перераховані вище цифрові сліди можуть бути вилучені експертом. У своїй сукупності, при правильній фіксації, цифрові сліди можуть бути доказовою базою несанкціонованого доступу до інформації або її викрадення.

Як зберегти цифрові сліди?

Якщо у вас є підозри, що хтось використовував комп’ютер компанії з метою викрасти інформацію або бази даних, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

Правильний алгоритм дій, в разі наявності підозр у розкраданні даних, дасть можливість сформувати доказову базу, яку ви зможете в подальшому використовувати в судовому процесі.