Юрист онлайн – нові тенденції і можливості

Дистанційна робота і фріланс стали досить популярними форматами праці за останні роки. Відсутність офісу, свобода подорожей і самоорганізація робочого часу взяли верх над звичною п’ятиденкою в стінах офісної будівлі. На жаль, не всі професії можуть мати формат віддаленої зайнятості. Але деякі з них мають альтернативні варіанти. Професія юрист є однією з них.

Сучасні юристи можуть вибирати формат і сферу діяльності не тільки в рамках звичних, тобто працювати адвокатом, нотаріусом, співробітником державних органів, представником, внутрішнім юристом організації або фахівцем з правових питань зовнішнього консалтингу, а й вибирати ту діяльність, яка не пов’язана з постійною присутністю в офісі і візитом до державних інстанцій на регулярній основі, тобто проводити юридичні консультації онлайн.

Юридична консультація онлайн

Працювати юристом в сфері юридичного консалтингу можна не тільки в офісі в форматі очних консультацій. Нині існують популярні сервіси, які надають письмову консультацію з різних галузей права через інтернет. Юристи, які працюють в подібних організаціях, ведуть діяльність як з офісу компанії, так і на віддаленій основі. Досвідчені експерти в сфері права створюють власні сайти, через які на платній основі консультують клієнтів. Ця діяльність являє собою не тільки письмові консультації, а й живе спілкування з клієнтом через інноваційні додатки. При цьому, неважливо де територіально знаходиться клієнт у Києві, в Сумах чи іншому місті України, або навіть закордоном.

Складання юридичних документів

Багато компаній співпрацюють з юристами зі складання правових і процесуальних документів дистанційно. Складанням позовів, договорів, заяв, запитів, скарг та інших документів можливо займатися віддалено з передачею результатів робіт онлайн. Як правило, виконавець та клієнт знаходять один одного за допомогою реклами, наприклад, через дошки оголошень і соціальні мережі.

Правовий супровід бізнесу

Робота в цій галузі тісно пов’язана з візитами в пенсійні фонди, податкові інспекції, нотаріальні контори, органи статистики, банківські організації і так далі. Але всі юридичні компанії в сфері правового обслуговування бізнесу мають різні відділи. Є співробітники, які проводять консультації, є ті, хто займається подачею документів і представництвом, а є і ті, хто ці документи створює. Третій вид юристів найчастіше працює на віддаленій основі. Багато підприємців самі можуть сходити в державні органи або відправити туди кур’єра, але їм потрібен юрист онлайн, який буде займатися складанням пакетів документів.

Написання статей

Юридична освіта є гуманітарною. Юристи мають навички написання текстів, так як складання юридичної документації не є можливим без цієї частини роботи. Ці навички дозволяють займатися написанням юридичних статей, які необхідні для наповнення сайтів юридичних компаній. Крім того, юрист, адвокат може вести професійний блог, де може писати юридичні статті, трактування певних норм законодавства, приклади щодо розв’язання правових питань, рекомендації до складання документів і новини зі сфери права.