Застосування штрафу за порушення порядку реєстрації ПН

реєстрація ПН штрафПравомірність застосування штрафу за порушення порядку реєстрації податкової накладної

Зважаючи на той факт що в більшості проектів господарських договорів передбачаються штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних виникає питання щодо законності застосування таких штрафів.

Застереження в договорі про обов’язок постачальника зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, в строк передбачений Законом, не має наслідком зміну характеру правовідносин з податкових на господарські. Саме тому невиконання умов договору щодо вчасної реєстрації податкових накладних не є господарським правопорушенням згідно Господарського кодексу України і виключає можливість притягнення постачальника до відповідальності у спосіб стягнення штрафних санкцій.

Належним способом захисту порушених прав для покупця є стягнення з постачальника сум заблокованого ПДВ як збитку пов’язаного з порушенням постачальником своїх зобов’язань щодо дотримання порядку складання  та реєстрації податкових накладних.

Відповідну правову позицію Верховного суду з цього питання викладено в Постанові від 06.06.2018 року у справі №920/1190/16