Розбронювання медичних працівників. Що за механізм?
Не так давно Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних, дозволивши бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медичних закладів. Це рішення було прийнято з огляду на те, що близько 75% поранених військовослужбовців проходять лікування саме в цивільних медичних закладах, тому забезпечення безперебійної роботи цих установ є критично важливим для надання медичної допомоги як військовим, так і цивільним особам.
А вже шостого лютого 2025 року на сайті Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ) з’явилась інформація, яка може викликати занепокоєння у багатьох керівників закладів охорони здоров’я. Йдеться про зустріч Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, заступника міністра оборони України Сергія Мельника та командувача Медичних сил ЗСУ Анатолія Казмірчука, на якій учасники обговорювали механізм розбронювання медичних працівників.
механізм розбронювання медичних працівників
Навіщо проводити розбронювання?
Під час зустрічі учасники наголосили на важливості збереження кадрового потенціалу медичної галузі та необхідності розробки чіткого механізму бронювання медичних працівників, який враховуватиме потреби системи охорони здоров'я та вимоги законодавства.
Також, обговорили необхідність забезпечення потреб фронту та необхідність координації дій в цьому напрямку між МОЗ, Міноборони та Командуванням Медичних сил.
В контексті забезпечення потреб фронту був представлений механізм розбронювання медиків для потреб Збройних сил України.
Що передбачає механізм?
- Механізм розбронювання передбачає подання запиту від Міноборони та Командування медичних сил до МОЗ щодо потреби в конкретних фахівцях-медиках.
- МОЗ в координації з департаментами охорони здоров’я проводитиме необхідні консультації і формуватиме списки медпрацівників для розбронювання.
- Подання про розбронювання здійснюватимуть керівники закладів охорони здоров’я через Портал «Дія», відповідно до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
- З розброньованими медиками планується укладати контракт строком на 1 рік. Передбачається що призначення будуть відбуватися виключно на медичні посади військової служби зі збереженням професійного профілю при мобілізації.
На даний час це все що відомо про намір впровадити механізм розбронювання медичних працівників. Є намір організувати процес розбронювання медичних працівників таким чином, аби забезпечити належне функціонування цивільних медичних закладів. Але, чи вдасться це покаже час.
Наразі, впровадження механізму розбронювання медичних працівників не більше ніж наміри, при цьому, керівникам медичних закладів вже зараз потрібно подумати над тим, як аргументувати можливі негативні наслідки для закладу та пацієнтів від мобілізації того чи іншого фахівця.
Ця стаття не є юридичною консультацією і є актуальною на дату публікації.
Всі зображення є ілюстрацією і не носять інформативного характеру.
...